Jak chybujeme při zřizování půjčky?

28. února v 11:44

Půjčky jsou dnes naprosto běžnou záležitostí. Lidé si dnes půjčují opravdu na všechno a nemůžeme se tomu divit. I když si spoříme nebo dáváme si nějaké finance stranou, ne vždy nám finanční rezerva stačí.

Většinou nám nestačí, proto musíme po nebankovní půjčce sáhnout. A ano, velmi často saháme právě po nebankovní půjčce, jelikož právě nebankovní půjčky jsou daleko výhodnější než půjčky bankovní. A v drtivé většině případů i šetří čas. Vždyť si pro ni nemusíme chodit na pobočku banky.

Nebankovní půjčky jsou známé hlavně tím, že si pro ně nemusíme chodit na pobočku banky. Zkrátka si jen usedneme k počítači a vyplníte dotazník či žádost, která není nijak dlouhá, jen ji následně pár kliknutími odešleme a čekáme na její schválení. A to přijde během několik. málo minut, stejně jako peníze, o které jsme zažádali. Ne nadarmo se zkrátka nebankovním půjčkám říká také rychlé půjčky online (takovou půjčkou je ostatně i Rerum).

I když se můžou zdát nebankovní půjčky online naprosto bezproblémové a férové, i při zřizování těchto druhů půjček se můžeme dopustit několika chyb. Víte, jakých?

Nepřečteme si dobře smluvní podmínky

Když lidé sáhnou po rychlých půjčkách online, většinou sáhnou po rychlých penězích, které ke svému spokojenému životu potřebují. Jenže po penězích touží tak moc, že si ani pořádně nepřečtou všechny smluvní podmínky, které se s nebankovní půjčkou vážou. A najednou je problém na světě.

Díky nepřečtení podmínek kvůli touze po potřebných penězích se nedozvíme ani o výši úroků, ani o možných poplatcích, které se s nebankovní půjčkou vážou.

Vložíme se do rukou prvního poskytovatele nebankovní půjčky

Bohužel je chyba i to, když se vložíme do rukou prvního poskytovatele půjčky, která nám takzvaně podá pomocnou ruku. Pokud si však neuděláte průzkum trhu a nesrovnáte si nabídku nebankovních půjček, nezjistíte, co je pro vás nejvýhodnější či jestli existují úvěry, které jsou výhodnější než vám nabízené půjčky.