Co vás u nebankovních půjček překvapí?

30. července v 13:44

Ocitli jste se v situaci, kdy potřebujete půjčit několik tisíc korun? V tom případě se neobracejte na banky, které vám nabídnou úvěr s nevýhodným úrokem, a ještě v takové výši, o kterou absolutně nestojíte a kterou byste spláceli do konce svého života.

Raději upřednostněte nebankovní instituce, které jsou v současné době mnohem oblíbenější a populárnější. Oblíbenější a populárnější jsou zejména proto, že slibují člověku férovost, navíc bude půjčeno jenom tolik, o kolik si zažádáte, a s takovými splátkami, které sami navrhnete. Půjčování nikdy nebylo snazší.

Možná právě proto, že půjčky nikdy v minulosti nešly dostat tak lehce, jsou nebankovní půjčky hojně využívány i kvůli zbytečnostem. Pokud se však řadíte k lidem, kteří si skutečně potřebují půjčit, protože se ocitli v situaci, kdy se jim finanční rezerva minimalizuje, snadnost a rychlost nebankovních půjček opravdu oceníte. Právě pro vás byly jednoduché nebankovní půjčky zavedeny.

Když stojíte o nebankovní půjčku

Nebankovní půjčky mají mnoho výhod. Například není potřeba dokládat své příjmy, což ocení zejména ti, kteří jsou v současné době bez práce. Není třeba ani ručitel, který by za vás dal ruku do ohně. Nebankovní instituce vám zkrátka věří, což se stává jenom málokdy.

Při vyplňování žádosti o nebankovní půjčku vás jistě překvapí, že si můžete (v mnohých případech) sami zvolit, kolik budete co měsíc splácet. Je jen na vás, jestli budete splácet pár stovek měsíčně či několik tisíc, abyste měli půjčku rychleji "z krku". Samozřejmě při vyplňování žádosti vám bude navržena částka, kterou je vhodné co měsíc splácet, ale není podmínkou ji přijmout.

Rychlost je to, co překvapí

Možnost nastavit si výši svých měsíčních splátek však není to jediné, co vás u nebankovních půjček překvapí. Překvapí vás také ta rychlost, s níž jsou půjčky vyřízeny. Žádosti o půjčku jsou schváleny do několika málo minut, většinou do patnácti minut. Poté jsou peníze obratem připsány na uvedený bankovní účet. Dalo by se tedy říct, že celý proces trvá zhruba půl hodiny, což je skutečně až dech beroucí rychlost.